Publikováno

Jak vybrat kočárek pro vaši ratolest?

Čekáte miminko a neorientujete se v sortimentu kočárků? Pojďme se společně podívat na pár důležitých informací, které před koupí kočárků pro vaši ratolest, musí umět. Narození dítěte je v rodině nejkrásnějším okamžikem, proto se pohodlně usaďte a věnujte se pozorně následujícímu článku, který vašemu dítěti zajistí komfort a spokojenost.

Důležité otázky před výběrem kočárku

  • místa, v nichž se budete s kočárkem pohybovat (rovina, terén, hory,…)
  • velikost a hmotnost kočárku

Jaké typy kočárků existují?

Existují 4 typy kočárků:

  • hluboké
  • sportovní – viz. levně na portálu Slewik
  • kombinované – viz. levně na portálu Slewik
  • sourozenecký

Všechny výše uvedené kategorie kočárků lze nakupovat ve slevách či výprodejích. Stačí sledovat nabídky jednotlivých internetových prodejců nebo specializované slevové servery.

Hluboké kočárky

Prvním typem jsou tzv. hluboké kočárky. Ty jsou určeny pro nejmenší děti, novorozence a kojence. Pro dítě je u těchto kočárků vhodná vodorovná poloha, která je pro správný vývoj páteře velmi důležitý.

Sportovní kočárky

Sportovní kočárky jsou vhodné pro děti od šesti měsíců věku, ve kterých mohou děti také sedět.

Kombinované kočárky

Ideálním řešením pro děti jsou kombinované kočárky, které vám ušetří i peníze. Kombinovaný kočárek skvěle poslouží jako kočárek hluboký i sportovní.

Sourozenecké kočárky

Velikou výhodou těchto kočárků je, že pouze jeden člověk může přepravovat dva sourozence v jednom kočárku.

Důležité parametry

Při výběru kočárku jsou nejdůležitější parametry tyto:

  • kola
  • nosnost
  • bezpečnost

Kola

Plastová kolečka vám postačí na městské chodníky a asfalt. Do parků, horského terénu či přírody se doporučují kola s větším průměrem či kola nafukovací. U nafukovacích kol je tu větší pravděpodobnost píchnutí.

Nosnost kočárků

S maximální nosností si nemusíte lámat hlavu u hlubokých kočárků. Na současném trhu je běžnou nosností 15 až 20 kg. Doporučuje se vždy kupovat kočárek s vyšší nosností.

Bezpečnost kočárků

Bezpečnost kočárků je pro rodiče a jejich děti velmi důležitá. Při bezpečnosti se musíte zaměřit hlavně na evropskou normu EN 1888. Ta specifikuje požadavky, které by měl kvalitní kočárek splňovat.