Publikováno

Jak vybrat vhodný mrazák do domácnosti + tip na mrazáky ve výprodeji

Pro každou větší domácnost s nedostatkem mrazícího prostoru v ledničce je mraznička takřka jedinou záchranou. Mrazáky se prodávají ve všech různých velikostech a provedeních. Při výběru spotřebiče je mnoho kritérií a zorientovat se v nich nemusí být zrovna jednoduché. Mezi ty nejzákladnější patří jejich typ, objem, spotřeba a v neposlední řadě funkce.

Jaký mrazák vybrat?

Na trhu se nejčastěji setkáte s modely pultovými a šuplíkovými. To, co tyto dva druhy mrazniček od sebe odlišuje, je druh přístupu. S pultovými mrazáky se často setkáváte v obchodech. Jedná se o spotřebiče s přístupem shora. Jejich nevýhodou je špatná dostupnost k potravinám ve spodní části spotřebiče a jejich celková nepřehlednost. Výrobci se snaží tyto nedokonalosti odstranit plastovými zásuvkami. Pokud jste ale schopni tyto nedostatky přehlédnout, jistě oceníte jejich obrovský prostor, který tento typ nabízí.

Navíc dvířka v horní části spotřebiče přispívají k jeho izolaci a tím také menší spotřebě. Šuplíkové neboli skříňové mrazničky jsou pravý opak. Tyto mrazáky s tvarem klasické lednice jsou vhodné do menších domácností a menší spotřebou potravin. Jejich výhodou je okamžitý přehled o všech druzích potravin. Naopak záporem bude menší objem a vyšší cena.

Nákup mrazáků ve výprodeji

Mrazák Candy ve výprodeji

Mrazák Candy ve výprodeji

Mrazničky lze pořídit s výraznými slevami díky doprodejům skladových zásob, dočasným slevovým akcím či díky sortimentu II. jakosti. V posledním případě se jedná o zboží, které bylo vystaveno na prodejně (předváděcí modely) nebo je zákazník vrátil ve 14-ti denní lhůtě. Mrazničky tak můžete pořídit se slevou až 60% – katalog s modely za akční ceny naleznete například na portále Slewik – mrazáky výprodej. Aktuálně jjsou k dostání mrazáky od výrobců Zanussí, Candy, Beko, AEG, Samsung, Whirlpool či Amica.

Přednosti modelů vyšších tříd

Funkce mrazniček Siemens

Funkce mrazniček Siemens

Při výběru jsou kromě typu důležité také hlavně mrazící výkon společně s akumulační dobou. Mrazící výkon udává v kilogramech, jak velké množství potravin je spotřebič schopný zmrazit na teplotu -16°C za 24 hodinový časový úsek. Informace o akumulační době by nás zase měla uvědomit o tom, jak dlouho po případném výpadku proudu zůstanou potraviny zmrzlé. Průměrná akumulační doba se pohybuje kolem 40 hodin.

V současnosti mrazničky vyšších tříd nemusí pouze mrazit. Mohou nám například také ušetřit čas a práci s funkcí Nofrost (tuto funkci nabízí například výrobce Siemens). Díky této funkci se zbavíte zdlouhavého odstraňování námrazy. Námraza se totiž u těchto modelů ani nevytvoří. V potřebě okamžitě zmrazit jakoukoliv potravinu zase oceníme model s funkcí superfrost, který velmi rychle sníží teplotu a po dostatečném zchlazení se vrátí zpět na obvyklou teplotu.