Publikováno

Jak vydělat peníze online? Snadné to není, ale …

Hledáte snadný způsob jak vydělat peníze přes internet? Pokud ano, tak jste jistě narazili na desítky projektů, které slibují vysoké zhodnocení nebo rychlé zbohatnutí. Tyto investiční projekty bývají ovšem velmi nebezpečné. Místo slibovaných zisků vám totiž peníze spíše prodělají.  Abyste mohli přes internet skutečně vydělávat, tak musíte nejprve vyřadit projekty, které vám peníze nevydělají. A právě o nich se dočtete v následujícím článku.

Jak vydělat peníze

Jak vydělat peníze?

Pozor na podvody

Našli jste webovou stránku, která slibuje vysoké zhodnocení investic? Tak si dejte raději pozor. Čím lákavější je totiž nabízená služba, tím větší je riziko podvodu. Pokud vám někdo nabízí zbohatnutí přes noc, zhodnocení v řádu stovek procent za rok nebo finanční nezávislost, tak buďte opatrní. Podvodníci často lákají k online obchodování na burze, k hraní hazardních her a podobně.  Téměř vždy také tvrdí, že nemusíte investovat mnoho a že nepotřebujete žádné zkušenosti, takže může vydělat každý.

Některé podvodné projekty působí velmi důvěryhodně, což je pro investory zvlášť nebezpečné. Málokdo by například předpovídal, že společnost WSM, jejíž název nese i první česká hokejová liga (WSM liga), se dostane do hledáčku policie kvůli podezření z podvodu.  Firma totiž nabízí obchodní roboty, kteří mají investorům vydělat jmění. Jenže vyšetřování policie ukázalo, že firma s penězi investorů vůbec neobchoduje a pravděpodobně se tak jedná o podvodné letadlo. Na základě vyšetřování byl v prosinci 2017 obviněn čelní představitel WSM Jiří Kubíček. Paradoxem je, že i rok po zatčení Jiřího Kubíčka nabízí WSM obchodní roboty vesele dál.

HYIP je chůze po tenkém ledě

Internet je plný vysoce výnosových investičních programů (tzv. HYIP). Samotný název napovídá, že tyto projekty nabízejí vysoké zhodnocení investic. Zhodnocení se obvykle pohybuje v řádu desítek nebo stovek procent měsíčně. Často jsou klienti finančně odměněni také za přivedení nových členů do systému. HYIP nutně neznamená podvod, ale riziko je zde opravdu vysoké.

HYIP projekty fungují tak, že vložíte na účet peníze a společnost vám je zhodnotí. Podvodníci bývají skutečně kreativní, takže zhodnocení peněz odůvodňují nejrůznějšími způsoby: investování do recyklace odpadu (Recyclix), pronajímání nemovitostí (BeReal Estate), investice do policejních radarů (Right Rise), investice do reklam (Profits25),obchodování s el. energií (Coince) nebo obchodování na burze (Lara with me). Všechny výše uvedené projekty byly svého času velmi populární a mnoho lidí je urputně propagovalo, ale dnes ani jeden z projektů už nefunguje. Byly to totiž podvody, kde se peníze klientů nepoužívaly k investování, ale k vyplácení odměn pro starší klienty (tzv. ponziho schéma).

Na klikačkách nezbohatnete

Mnoho lidí chce zbohatnout, aniž by museli investovat vlastní peníze. Tímto způsobem lze vydělávat například přes klikačky (sledování reklamy) nebo přes vyplňování dotazníků. Výdělky ovšem bývají minimální a nepřesahují mnohdy ani stokorunu měsíčně. Aby toho nebylo málo, tak je často nezbytné nasbírat i několik tisíc Kč, než vám společnost umožní výběr peněz. A to může trvat roky.

Specifickou kategorií u klikaček jsou tzv. faucety. Pomocí těchto projektů můžete zadarmo dostat kryptoměny (a to včetně Bitcoinu, Litecoinu či Etherea). Dostanete ale jen zlomky kryptoměn a za měsíc si pomocí faucetů vyděláte v přepočtu sotva pár korun. Výhodou ovšem je, že hodnota kryptoměn může mnohonásobně vzrůst, takže z deseti korun můžete mít po roce třeba tisícovku. Stejně tak může hodnota ovšem i mnohonásobně klesnout.

Některé faucety obsahují hazardní hry a loterie, kde své vydělané kryptoměny můžete zábavnou formou zhodnotit. Například na webu freebitco.in si za naklikané kryptoměny můžete koupit tikety do loterie, kde se každý týden losuje o vysoké částky (výherce získá přes 1 BTC). Pravděpodobnost ovšem v těchto hrách nestojí na vaší straně, takže šance na výhru jsou minimální.

Dnes jsou v kurzu kryptoměny

U kryptoměn se ještě chvíli zdržíme. Pojem kryptoměny se často skloňuje právě v souvislosti s vyděláváním přes internet a je pravdou, že virtuální měny přináší hned několik možností výdělku. Tím nejjednodušším a nejznámějším je dlouhodobá investice do kryptoměn. Smyslem dlouhodobé investice je nakoupit digitální měnu levně, počkat až cena vzroste a pak prodat draze.

Na stejném principu funguje i krátkodobé obchodování, kde ovšem tento krok opakujete i několikrát denně. Při obchodování závisí váš úspěch pouze na vašich zkušenostech a na vaši intuici. Při každé transakci navíc riskujete, že trh půjde proti vám a vy proděláte.

Dalším způsobem, jak vydělat peníze pomocí kryptoměn, je těžba. Těžba je proces, při kterém necháte váš počítat pracovat pro síť, za což můžete (ale nemusíte) dostat bohatou odměnu. Některé kryptoměny fungují zase jako akcie, takže jejich majitelé dostávají pravidelné dividendy (podíl ze zisku). Mnohem vyšší zhodnocení ale umožňuje tzv. ICO – předprodej digitálních mincí. Během ICO, které využívá mnoho začínajících kryptoměn, nakoupíte danou kryptoměnu velmi levně. Po uvedení na burzu pak může hodnota kryptoměny mnohonásobně vzrůst. I zde je ovšem riziko, že cena kryptoměny po uvedení na burzu nevzroste, ale klesne.

Pár slov závěrem

Vydělávání peněz přes internet bez práce, námahy a bez vlastní investice je spíše utopická myšlenka. Myšlenka, které ovšem mnoho lidí slepě věří. I proto vznikají stovky internetových podvodů, které se z vás pod záminkou snadného zbohatnutí snaží vymámit peníze. Na podezřele lákavé nabídky nahlížejte vždy skepticky a snažte se najít věrohodné informace. Nevetře tomu, že je nabídka „omezená pro 10 lidí“ nebo že „máte jen 2 minuty na registraci“, jak podvodníci s oblibou tvrdí. Nezapomínejte, že internet je sice místo neomezených možností, ale také místo plné nástrah.