Publikováno

Sušičky – jak vybrat, kde koupit sušičky na prádlo levně

Důvodů proč upřednostnit sušičku před běžném sušení na slunci je mnoho. Někdo preferuje sušičky kvůli zkrácení doby sušení i celkovému ulehčení práce s věšením prádla a jeho žehlení. Jejich další velkou výhodou je skvělé zachování původních barev oblečení. Nedochází zde totiž k blednutí způsobeného slunečním svitem.

Prádlo vysušené v sušičce bude také jemné s příjemnou vůní i bez použití aviváže během pracího cyklu. Při venkovním sušení se do oblečení mohou dostat všemožné pyly a alergeny, což u sušiček nehrozí. Během sušení se také z prádla odstraňují vlasy, chlupy nebo žmolky. To je velké plus zvláště pro majitele domácích mazlíčků.

Nákup levné sušičky na prádlo ?

Levné sušičky na webu Slewik

Levné sušičky na webu Slewik

Výběr sušičky závisí na podmínkách a požadavcích jednotlivých domácností. Početná rodina, která potřebuje denně vyprat a následně osušit velké množství prádla, by se měla poohlédnout po dražších modelech s cenou vyšší než třináct tisíc korun. V tomto případě jsou velice vhodné modely s tepelným čerpadlem zajišťujícím co nejmenší spotřebu. Tyto spotřebiče jsou z dlouhodobého hlediska velmi výhodné. Pro ty, kteří prádlo perou zřídka, je lepší investovat do sušičky menší částku okolo desíti tisíc. Při nákupu lze použít katalog slev na portálu Slewik, v němž naleznete zboží v akci nebo produkty druhé jakosti – sušičky na prádlo levně. V případě nedostatku místa v domácnosti není nutné hledat sušičky co možná nejmenších rozměrů. Sušičku stačí postavit na pračku, což bude prostorově úsporné a plnící otvor se bude nacházet v úrovni rukou.

Jak pečovat o sušičky

Přednosti sušiček AEG

Přednosti sušiček AEG

Každý by chtěl, aby jeho sušička vydržela co nejdelší časový úsek, ale jen málokdo ji k tomu dostatečně pomůže. Patřičná péče o spotřebič mu totiž může životnost prodloužit o několik let. Čištění filtrů zachycující nečistoty je klíčovou součástí správné péče o sušičku. Základem je také pravidelné vyprazdňování zásobníku na odpařenou vodu. Tuto destilovanou vodu některé hospodyňky vtipně používají do svých žehliček. Kamenem úrazu by mohlo také být přetěžování sušičky. Kovové předměty v kapsách a podobně mohou sušičku díky své náchylnosti vyřadit úplně.